İstanbul Algorithmics

BAU Mezunlarına özel;

Algorithmics; çocuklarının ilgisini ölçmek ve uygun eğitimi verebilmek için ücretsiz deneme dersi sunuyor. 

Algorithmics’e kaydolarak ücretsiz deneme dersine erişmek ve sonrasında 32 haftalık müfredatın tamamında BAU mezunlarına özel %15 indirim fırsatından yararlanmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.kullanabilirsiniz.

Algorithmics: 8-17 yaş aralığındaki çocukların programlama ve dijital yaratıcılık yoluyla gelişmelerine yardımcı olan uluslararası matematik ve programlama okulu Algorithmics; öğrencilere matematik, geometri, fizik, kimya ve astronomi alanlarında farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyor. Her çocuğun bilgiyi bireysel bir hızda öğrenmesine olanak tanıyan özel tasarlanmış interaktif eğitim platformuyla öne çıkan Algorithmics’in ekibi de çocukların gelişimine yönelik en iyi programlama kurslarını oluşturmak için çalışan profesyonel metodologlardan, eğitimcilerden ve psikologlardan oluşuyor. Öğrencilerin Scratch ve Python yazılım dillerini ve Game Design ile oyunlar oluşturmayı öğrendikleri dersleriyle bugüne dek 55 ülkede, 300 şehirdeki 350 bini aşkın öğrenciye ulaşan Algorithmics’in tüm eğitimleri 6-8 kişilik sınıflarda online olarak  canlı öğretmen eşliğinde  

Eğitimler: 8-12 yaşa hitap eden Mars Akademi, 11-17 yaş için tasarlanmış Python Start ve 10-12 yaş için Game Design kursu olmak üzere tamamı Türkçe üç farklı eğitim programı sunan Algorithmics; çocukları geleceğe hazırlamayı görev edinerek bir programlama okulundan daha fazlası olmayı vadediyor. Astronomi, astrofizik ve matematik alanlarında temel kavramların ve Scratch programlama dilinin yaratıcı ve eğlenceli yollarla öğretildiği Mars Akademi; çocuklara kodlamanın temel kavramlarını anlama, çizgi film oluşturma, oyun geliştirme ve kod okuma gibi kazanımlar elde etmesini sağlıyor. Bir yıl boyunca Python derslerini alan çocuklar da eğitimi Python yazılım dilinin temel ilkelerine, yazılım geliştirme araçlarına ve kod kütüphanelerine hakimiyet; kod optimizasyonu, ekip çalışması ve proje sunumu gibi kazanımlarla tamamlıyor.

Nasıl? Birbirlerini görerek iletişim kurabilen öğrencilerin her dersi tekrar dinleyebileceği, pedagojik formasyona sahip öğretmenleriyle iletişime geçebileceği interaktif bir platform sunan Algorithmics’te öğrenciler, görevlerini tamamlayıp uluslararası eğitim yeterlilik sınavı başarısına erişebiliyor. Öğrencilerin, beş yıldır test edilen 32 haftalık müfredatı her hafta 1 gün 90 dakikalık ders şeklinde sunan eğitimlerdeki performansına ilişkin raporlar velilerle derslerden canlı görüntüler eşliğinde paylaşılıyor. Yeni kaydolanlar ücretsiz deneme dersine erişme fırsatı buluyor ve bu derslerin ardından çocuklar kendileri için en uygun 32 haftalık müfredata yönlendiriliyor.