Plymouth Raiders İngiltere Basketbol Ligi Trophy Kupası Finalinde!


 
Plymouth Raiders İngiliz Basketbol Ligi Trophy Finalinde
 
Türk Eğitimci ve İş İnsanı Enver Yücel’in bir yıldır başkanlığını yürüttüğü İngiliz 1. Basketbol Ligi takımlarından Plymouth Raiders, İngiliz Basketbol Ligi Trophy finaline kalarak son yıllardaki en büyük başarısını elde etti.
 
Dünyanın en önemli metropollerinde altı üniversite ve yüz binlerce öğrenciye sahip BAU Global Eğitim Ağı, geçtiğimiz yıllarda İngiltere’de Londra ve Plymouth’ta faaliyet gösteren ve İngiltere Kraliçesi’nin izni ile kurulan MLA College adındaki üniversitenin yatırımcısı oldu.
 
BAU Global Başkanı Enver Yücel, MLA College’ın da yer aldığı Plymouth şehrinin köklü basketbol kulüplerinden Plymouth Raiders’ın yönetimini ve başkanlığını geçtiğimiz yıl devralarak, bu sezon İngiliz Basketbol Ligi’nde büyük bir başarıya imza attı. Ligde zirveyi hedefleyen Akıncılar, İngiliz Basketbol Ligi Trophy yarı final müsabakasında Surrey Scorchers karşısında elde ettiği zaferle adını finale yazdırdı. Plymouth Raiders, hafta sonu kupa için London Lions ile mücadele edecek.
 
Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde başarı ile mücadele eden Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı’ndan sonra İngiliz basketbol takımı Plymouth Raiders, takvimler Şubat 2020’yi gösterdiğinde BAU Global Eğitim Ağı’nın spor markaları arasına katıldı. BAU Global Başkanı Sayın Enver Yücel, İngiliz taraftarlara yaptığı ilk maç önü konuşmasında Plymouth Raiders’ı İngiltere’nin en önemli basketbol kulübü yapacaklarını söylemişti. Akıncılar, bu açıklamadan bir yıl sonra İngiliz Basketbol Ligi Trophy’de finale yükselme başarısı göstererek hem İngilizlere hem de Türk yatırımcılarına büyük bir gurur yaşattı.
 
BAU Global ve Plymouth Raiders Başkanı Enver Yücel, yarı finalde elde edilen zaferin ardından takımı ve teknik kadroyu tebrik etti. İngiliz Basketbol Ligi Trophy’de finale yükselmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Yücel, başarıda istikrarın önemine vurgu yaparak, kalıcı başarılar elde etmek için altyapıya her zamankinden daha fazla önem vereceklerini söyledi. Enver Yücel, “Eğitimin ve sporun gücüne inanıyoruz. Dünyanın en önemli merkezlerindeki yatırımlarımıza devam ederken, aynı bölgelerdeki spor kulüplerinin kalkınması için de büyük bir çaba gösteriyoruz. Türkiye Basketbol Ligi’nde başlayan basketbol yapılanmamız, son bir yıldır İngiltere’nin kalbi Plymouth’ta devam ediyor. Bir yıl önce verdiğim demeçte, bir liman kenti olan Liverpool futbolda nasıl başarılıysa Plymouth’ın da bir liman kenti olarak basketbolda çok başarılı olması gerektiğini vurgulamıştım. Plymouth’ın spordaki potansiyelinin farkındaydık ve bu farkındalıkla hareket etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
 
İngiliz Basketbol Ligi’nde zirveyi hedefleyen Plymouth Raiders, lig şampiyonluğunun en büyük adayları arasında yer alıyor. Gelecek sezon da Avrupa kupalarında boy göstermeyi hedefleyen Akıncılar, Avrupa’nın en önemli basketbol ekollerinden biri olmayı amaçlıyor.