Mezun Kart

 

BAU Mezunları, Mezunlar Ofisi’nden alacakları “BAU Mezun Kart” ile tüm BAU kampüslerine giriş ve BAU Barbaros Kütüphanesi kullanımına ek olarak anlaşmalı firmaların kendilerine sağladıkları özel indirimlerden faydalanabilmektedirler.

 

BAU Mezunlarına özel indirimler ve detaylı bilgiye aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.
https://mezun.bau.edu.tr/anlasmali-kurumlar/ 
 

Ek olarak BAU Network üzerinden de BAU Mezunlarına özel olarak sağlanan avantajlardan haberdar olabilir ve işletmelerinizin tanıtımını yaparak çok daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz..

Hemen “BAU Network Business Directory” sayfasını ziyaret edin!

—————————————————–

With the “BAU Alumni Card” they will receive from the Alumni Office, BAU Alumni can benefit from special discounts provided by contracted companies in addition to entry to all BAU campuses and use of the BAU Barbaros Library.

You can find special discounts and detailed information for BAU Alumni via the link below.
https://mezun.bau.edu.tr/anlasmali-kurumlar/

In addition, you can be informed about the special advantages provided to BAU Alumni via the BAU Network and you can reach a wider audience by promoting your businesses.

Visit the “BAU Network Business Directory” page now!

 


 
BAU Mezun Kart Başvurusu;
 
OİS üzerinden “Mezun Bilgi Sistemi“ne giriş yaparak iletişim bilgilerinizi güncelleyebilir ve BAU Mezun Kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

——————————————

Application for BAU Alumni Card;

You can update your contact information and apply for a BAU Alumni Card by logging into the “Alumni Information System” through OIS.