BAU Mezun Workshopları

BAU Mezun Cupcake Workshop’u

 

BAU Mezunlar Merkezi “Mezun Workshop”ları ile BAU mezunlarıyla biraraya geliyor. Workshop’ların ilki 2009 BAU mezunu Hayalimdeki Pasta’nın kurucusu girişimci Deniz İskender tarafından gerçekleştirlen Cupcake Workshop’ı BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ve BAU Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel’in katılımları ile gerçekleştirildi. Workhop’ın açılış konuşması BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın tarafından yapıldı. Yalçın, ‘’Mezunlarımızla artık bir araya gelme zamanı diye düşündük, mezunların sisteme katkı sağlamalarını ve BAU’nun var olan potansiyelinden yararlanmalarını istiyoruz. Girişimcilik çizgisinde yürüttüğümüz çalışmalarımız ile bu gün dünyanın 22 farklı noktasında ulaşabileceğiniz BAU kampüsü, üniversitesi var’’dedi. BAU Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel’in yaptığı konuşmada ise ‘’Üniversiteyi üniversite yapan mezunlardır. Üniversitelerinin geleceği ile ilgili vizyonu oluşturan mezunlardır. BAU ailesi olarak bu yılı mezun yılı ilan ediyoruz. Mezunlarımızla işbirliklerimizi artırıp, dünya üniversitesi olma yolunda ilerliyoruz’’dedi.
Mezunların üniversite imajına değer kattığını vurgulayan Yücel, ‘’Üniversitenizle bağınızı kesmeyin, üniversite gelip geçici bir yer değildir. Üniversitenin gücüne sizler değer katıyorsunuz. Sahip olduğunuz diplomanız iş hayatınızda hem de sosyal hayatınızda kattığı değer öğretim gördüğünüz dönemden daha çok olması lazım’’ diyerek sözlerini tamamladı.
Yurtdışında özellikle Amerika’da mezun bağışlarının başarılı örneklerine rastlayabilirsiniz. Bir üniversite için mezun bağışları çok değerlidir’’ diyerek mezun bağışlarının öneminin altını çizen Yücel, ‘’ Mezunlar üniversitenin apayrı güçlüdür. Biz çözemediğimiz konularda mezunlarla çözeriz. Bizler her alanda yapacağınız girişimleriniz için elimizden geleni sizler için yaparız. Diplomalarınız borsa gibi her geçen gün değer kazanıyor. Mezunların oluşturacağı sinerji ile başarılı işler ortaya çıkacaktır bu yüzden üniversitenizden ayrılmayın, kopmayın. Dünya’nın pek çok yerinde kampüsümüz bulunuyor, girişimci mezunlarımızı yaptıkları işler için dünya kampüslerimize yönlendirelim, dünya markası yapalım’’ diyerek konuşmasını noktaladı.